Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Од:

Косовска државјанка на возраст од 32 години вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје.

Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Опожарено полициско возило во Куманово

Ана Ололовска

Почина 19-годишното момче кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово – Скопје

А1он

Во Тетово уапсен скопјанец баран за затворска казна и за изнуда

Ана Ололовска

Почина 38-годишната кавадарчанка повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Ана Ололовска

Дедо го прегазил внукот при паркирање во тетовско Селце

Ана Ололовска

Жител на Браилово починал во пожар во неговата куќа

Ана Ололовска