Користете ги алтернативните рути за влез во Скопје додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Од:

Градот Скопје апелира до граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на булеварот Александар Македонски во општината Гази Баба, што е во тек.

– Граѓаните можат во Скопје да пристапат преку скопската обиколница, на исклучувањето кај населбата Радишани, преку новиот булевар Христијан Тодоровски Карпош кон општина Чаир, како и на исклучувањата кај населбата Визбегово кон Момин Поток и населбата Волково кон општина Ѓорче Петров, нагласуваат од Градот Скопје.

Во Скопје деновиве се одвива, како што се наведува, голема градежна офанзива за изградба и обнова на градските улици – се пробива улицата Есенинова, а се реконструираат улиците Македонско – косовска бригада, Лазар Личеноски, Џон Кенеди, Боца Иванова, Благоја Стефковски и Востаничка, како и булеварот Видое Смилевски Бато.

Би можело да ве интересира

Во Ѓорче Петров санкционирани 205 возачи

Ана Ололовска

Во Скопје 509 санкционирани возачи, од нив 75 за пречекорена брзина

Ана Ололовска

Во Скопје 227 нови случаи на Ковид-19, Аеродром и Центар со најмногу заразени во моментов

Жарко Настоски

Санкционирани 301 возачи во Скопје – 69 за брзо возење, а 14 поминале на црвено

Ана Ололовска

ВИДЕО: Жена краде огромна саксија пред кафe бар во Дебар Маало

Жарко Настоски

Во Скопје седуммина починати и 90 новозаразени, Аеродром со 534 активни случаи

Жарко Настоски