Контрола на мопеди и мотоцикли во Велес, Кавадарци и Неготино, 48 неисправни

СВР Велес во контрола на мопеди и мотоцикли затече 48 неисправни согласно Законот за сообраќај.

Портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски информира дека контролирани се вкупно 96 мопеди и мотоцикли на подрачјето на Велес, Кавадарци и Неготино.

-Од контролираните 96, во Велес од 37 неисправни биле 22, во Кавадарци од 35, неисправни биле 20, додека во Неготино од 24 несиправни биле шест мопеди и мотоцикли.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против три лица за злоупотреба на службената должност

Татјана Ташкова

Скопјанец почина од струен удар

Татјана Ташкова

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Приведен тетовец, прoнајдено оружје и муниција во неговиот дом

Пронајдена марихуана кај две лица, вработени во УБК

Во Скопје санкционирани над 200 возачи за брзо возење, алкохол, неправилно престигнување