Конференција за инклузија на млади родители во социјален ризик

Од:

Во Скопје денеска ќе се одржи завршна конференција во рамки на проектот „Социјална инклузија и економско зајакнување на млади и на млади родители во социјален ризик преку мерки за генерирање приходи“.

dobivaj vesti na viber

Проектот е имплементиран од СОС Детско село со поддршка на Германското министерство за економска соработка и развој и на фондацијата „Херман Гмајнер“.

На настанот најавени се обраќања на националниот директор на СОС Детско село, Јулијана Гапо, директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска, градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски и проектниот менаџер на проектот Корнелија Ципушева.

Би можело да ве интересира

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Oтворен нов Центар за поддршка на згрижувачки семејства во рамки на СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Пред нас е предизвикот за мобилизирање на што поголем број на згрижувачки семејства

А1он