Коневски до Мицкоски: Наместо да обединуваш на Илинден, ти клеветиш, оди си од ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски, преку соопштение му се обрати на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коневски го обвинува Мицкоски дека се однесува срамно на најголемиот македонски празник Илинден.

„Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка ѝ посакуваме добро на партијата, а ти очигледно си немоќен да се справиш со искрените критики.

Со ова го допре дното и уште еднаш покажа дека не си достоен за функцијата што ја вршиш. Наместо ниски страсти и фрустрации, треба човек кој обединува. Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ“, порача Коневски.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите

Мицкоски: Работи кои нема да ги прочитате во медиумите под контрола на власта во Извештајот на Стејт департмент: главен проблем корупцијата и лошата економија

ВИДЕО: Мицкоски повика на протест во среда

Искра Манојлоска

Коневски до Мицкоски: Зошто одбиваш достоинствено да си заминеш од функцијата кога и сам знаеш дека времето е дојдено?

Ана Ололовска

Пендаровски: Ако Заев не успее да обезбеди мнозинство, ќе го врати мандатот

А1он

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите и комуникацијата со Пендаровски

А1он