Комунално возило прегази работник

Од:

Полицијата информира дека вчера во 11.30 часот на локалниот пат во село Пирок, Тетовско, товарно возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Јавното комунално претпријатие „Шари“, а управувано од А. Ф. (55) од село Боговиње, удрило во пешакот О. М.(40) од село Боговиње, вработен во истото претпријатие.

Од ударот О. М. починал на самото место. Увид извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Ана Ололовска

Мигранти повредени во сообраќајка кај Сопот

Ана Ололовска

На патот Велес-Згрополци 18-годишник излетал од патот

Ана Ололовска

Осумдесет и деветгодишник тешко повреден при сообраќајка во Кавадарци

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – село Драгош

Ана Ололовска

Верижна сообраќајка кај „Скопјанкa“

Татјана Ташкова