Комеморација за Билјана Беличанец во општина Кисела Вода

Од:

Kомеморацијата по повод смртта на прерано починатата поранешна градоначалничка на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец, ќе се одржи денеска со почеток во 15 часот во новоизградениот Дом на културата КВК во општина Кисела Вода.

Актерката беше пронајдена мртва од сопругот, во саботата навечер.

Би можело да ве интересира

Се бара помош за опожарените станови во Кисела Вода

Мери Јордановска

Се разгледуваат уште две алтернативни локации за преселба на центарот за зависници во Кисела Вода

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пожарот изгоре сè, ѝ остана само една кеса во рацете

Мери Јордановска

Темелковски на протест со жителите на Кисела Вода за дислокација на Центарот за зависници

„Улици“ скинале кабел, пола Кисела Вода без струја

ВИДЕО: Гори стан во Кисела Вода, има заглавени станари во зградата

Ана Ололовска