Казни за 747 лица за неносење маски

Од:

Регистрирани се 747 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава.

Од Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Вчера се вакцинирале 9.123 граѓани

Ана Ололовска

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 926 пациенти

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 27 пациенти

Ана Ололовска

Премиерот Заев ќе се вакцинира денеска

Ана Ололовска

Половичен одѕив за вакцинирање, следната недела можно дополнително попуштање на рестрикциите

Ана Ололовска

Ако го испуштите часот за вакцинирање, пријавете се во кое било време истиот ден, а ако го испуштите денот – презакажете

Маја Илиевска-Пачемска