Казнети четири возила што вршат јавен превоз, од кои две имале неисправни сопирачки

Од:

Откриени и санкционирани се четири технички неисправни возила, од кои две возила имале неисправни сопирачки, при контрола на територија на СВР Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Полициски службеници на СВР Велес денеска од 8 до 12 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска

Приведен крадец од Виница, расчистени две тешки кражби, одземеното е вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Приведен крадец во Велес, расчистени четири тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

Ана Ололовска