Казнети 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Од:

Во текот на изминатата ноќ, полицијата санкционира 33 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол во Скопје.

На 27 од нив им биле одземени возачките дозволи, јави МВР.

Откриени се и 48 останати прекршоци, при што се издадени 26 прекршочни платни налози и 22 мандатни платни налози.
Спроведена била и аакциска контрола за санкционирање на возачи на моторни возила кои ја пречекориле дозволената брзина на движење.

Притоа, сторени се вкупно 28 прекршоци од страна на возачи на моторни возила, за што им се издадени соодветни казни.

Откриени се и 23 останати прекршоци, за кои се издадени 16 прекршочни платни налози и седум мандатни платни налози, соопштија од полицијата.

Би можело да ве интересира

Уапсен убиецот на Мартин Јанушев

Пронајден затвореникот кој и побегна на полицијата кога му купуваа плескавица

Татјана Ташкова

Затвореник од „Идризово“ избегал од возило со кое бил транспортиран на Клиника, полицајците суспендирани

Ана Ололовска

Поведена постапка за обид за убиство за 60-годишно лице од Богданци

Ана Ололовска

Кривична пријава за дивоизграден автокамп и два помошни објекти во Струшко

Деветнаесетгодишна девојка загина во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Татјана Ташкова