Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Од:

Педесет и седумгодишниот Т.З. вработен во фирма во Кавадарци, вчера околу 13.00 часот управувајќи службено возило „фолксваген кеди“, се затрул со гас испуштен од боците што ги превезувал, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во болницата во Кавадарци му е укажана медицинска помош. Увид извршила екипа од OВР Kaвaдaрци.

Би можело да ве интересира

Приведени петмина за оруженото разбојништво во стан во Тетово во август

Ана Ололовска

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска

Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Ана Ололовска

Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Ана Ололовска

Срна усмртена од возило на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Пукање пред кафеана во скопски Аеродром

Ана Ололовска