Касами во Вашингтон се сретна со Рикер

Од:

Лидерот на Движењето Беса, Билал Касами, партија која е во предизборна коалиција со СДСМ за изборите на 12 април, кој е во посетата на САД, се сретна со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија и поранешен американски амбасадор во земјава, Филип Рикер.

– Се сретнав со амбасадорот Филип Рикер во Стејт департментот, каде имавме многу плоден разговор за случувањата во Северна Македонија. Го информиравме амбасадорот за последните случувања и за коалицијата СДСМ-Беса како победничка коалиција. Имаше позитивна оценка од амбасадорот и сите дипломати овде во САД за оваа коалиција, која е коалиција за иднината на Северна Македонија, вели Касами во видео изјавата објавена на неговиот профил во Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Села: Без паника, коронавирусот ќе помине како и секој друг сезонски грип

Габриела Димковиќ-Мишевска

Беса ќе има свои претставници во избирачките одбори

СДСМ и Беса ги утврдуваат заедничките кандидатски листи за изборите

А1он

(ВИДЕО) Заев: Сите кои ги делат нашите принципи се добредојдени, како ДУИ ќе се позиционира, зависи од нив

Габриела Димковиќ-Мишевска

Заев: Коалицијата со Беса е историска и победничка

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВИДЕО: Заев и Касами потпишаа Декларација за заеднички настап на изборите на 12 април

Габриела Димковиќ-Мишевска