(ВИДЕО) Канческа-Милевска: Ќе имаме координација за законот за амнестија на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Ексминистерката за култура и актуелна пратеничка во Собранието на РМ Елизабета Канческа Милевска изјави дека денеска во законодавниот дом ќе имаат координација за законот за амнестија поднесен од страна на ВМРО-ДПМНЕ по што новоформираната пратеничка група ќе одлучи дали ќе го поддржи законот.

Во однос на пратеничкиот мандатот на поранешниот премиер Никола Груевски, Канческа не се изјасни дали ќе гласа за негово одземање.

Денеска продолжува судењето за случајот Тендери каде првообвинета е Ексминистерката за култура Канческа Милевска.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Уставниот суд ја разгледува одлуката за распуштање на Собранието

Ана Ололовска

Вељаноски: Собранието не направило преседан, изборите треба да се одложат

Кристијан Ландов

Џафери презентираше што сработел како претседател на Собранието

Ландов

Соботка: С. Македонија веќе е европска земја, се надеваме на зелено светло кон крајот на месецот

Ана Ололовска

Претседателот на Националниот совет на Австрија Соботка во посета на Собранието

Ана Ололовска

Џафери за српска „Политика“: Докажавме дека Албанец на значајна позиција не е бауч

Ана Ололовска