Камион удрил во полициска „Шкода“ во Скопје, повреден возачот-полицаец

Од:

Вчера нешто по пладне, на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, се судриле камион „Ивеко“ и полициска „Шкода Јети“, при што бил повереден полицаецот кој ја возел „Шкодата“, информираа од МВР.

„На 03.05.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д. од Скопје. Во незгодата, возачот на возилото „шкода јети“ се здобил со повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, велат од МВР, додавајќи дека на местото на несреќата бил извршен увид.

Би можело да ве интересира

Загинал работник во фирма од Чаир, тешко е повреден негов колега

Жарко Настоски

Двајца скопјани и еден Бугарин шверцувале десет кила „трева“ во тетовско

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Спасовски: Само ефикасна, силна и задоволна полиција, која работи со полн капацитет и легитимитет испорачува резултати

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски: МВР е далеку понапред од пред 5-10 години, кога беше партиски штаб

Кристијан Ландов

Лишена од слобода кичевчанка поради пронајдена дрога

Ана Ололовска

МВР го одбележува 7 Мај – Денот на македонската полиција

Ана Ололовска