Кај 33-годишен велешанец на наплатната станица Сопот, полицијата пронајде 1,1 килограми марихуана

Од:

На автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, синоќа околу 19.00 часот при контрола на возилото „Фиат-Пунто“ со велешки регистарски броеви управувано од 33-годишниот С.Б. од Велес полицијата пронајде кесе со околу 1,1 кг. марихуана.

Како што информираат од СВР Велес, по документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за стореното кривично дело.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи