Јанкулоска и Ристовски ќе ја засилат соработката во заштитата на децата

Од:

Министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика Гордана Јанкулоска и Спиро Ристовски денеска ќе потпишат Меморандум за соработка за размена на податоци.

Со потпишувањето на меморандумот се воспоставува соработка на полето на спроведувањето на социјалната политика и заштитата на децата.

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

Leave a Comment

eleven − 1 =