Јакимовски: Вечер ќе има јасен победник на изборите

Од:

Граѓаните да гласаат во мирна, фер и демократска атмосфера, да покажеме дека сме зрело општество со функционална демократија, порача денеска претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски откако гласаше на избирачкото место во ООУ „Димо Хаџи Димов“.

– Нека победи демократијата. Граѓаните да гласаат во мирна, фер и демократска атмосфера како што доликува на еден европски цивилизиран народ, нека го искористат своето право на глас и на демократски начин да одлучат кој треба да ги води во наредните четири години, рече Јакимовски.

Според него, вечер ќе има јасен победник на изборите.

– Поразениот достоинствено да ги прифати резултатите и да му ја честита победата на победникот, а победникот да не се однесува реваншистички, туку веднаш да се зафати со работа. Максимално да се посветиме на решавање на приоритетите и секојдневните проблеми на граѓаните и да ги надоместиме изгубените две години политичка криза, додаде Јакимовски.

Би можело да ве интересира

Во Бангладеш гром уби 16 лица кои биле на свадба

Гром удрил во далновод, Центар и околината без струја

Катерина Павлова-Николовска

Јакимовски ќе одговара за злоупотребите со јавните набавки, Русковска смета дека тоа дело му останува

ВИДЕО: 10.000 молњи вчера удриле на грчката јонска ривиера

Жарко Настоски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Голман удрен од гром за време на тренинг

А1он

Уште еден од соработниците на поранешниот градоначалник Јакимовски призна вина