Извртен камион на булеварот „Борис Трајковски“

Од:

Извртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за реконструкција.

На тој дел од потот што води од Драчево кон Охис, наизменично се пропуштаат возила во двата правца. Нема информации дали некој е повреден.

Би можело да ве интересира

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 25 возачи за затемнети стакла

Ана Ололовска

Изречени 394 санкции за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска

Санкционирани 119 возачи во Скопје

Ана Ололовска