Изгоре стан на Рузвелтова

Од:

Пожар избувна денеска во стан на петти кат во зграда на улицата „Рузвелтова“ во Скопје. Со брза интервенција на пожарникарите пожарот целосно е изгаснат, изјави командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

– Во 13:30 часот добивме дојава за пожарот. Интервенирано е со пет противпожарни возила со 15 пожарникари. Пожарот е комплетно изгаснат во 14 часот, рече Симоновски.

Пожарот избил во кујната додека сопствениците на станот готвеле и се раширил низ целиот стан. Останатите станови не се зафатени од пожарот. Во пожарот нема повредени станари или пожарникари.

Се утврдуваат причините за пожарот.

Би можело да ве интересира

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

Ана Ололовска

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Ана Ололовска

Жител на липковско Отља починал, откако го затрупала земја додека санирал сопствен резервоар за вода

Ана Ололовска

Притвор за прилепчанец кој се обидел да прегази полицајци

Ана Ололовска

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината во лозов насад без траги на насилство

Ана Ололовска