Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Од:

Пожар рано утринава избувнал во ресторан во близина на Авто мото сојузот на Македонија. Повредени лица нема, но е причинета материјална штета.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во СВР Скопје во 04:33 часот е пријавено дека на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ избувнал пожар во угостителски објект при што опожарени се внатрешноста на објектот и кровната конструкција.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски