Изгаснат е пожарот во Ѓорче Петров

Од:

Пожарот кој претпладнево зафати објект во скопската насепла Ѓорче Петров е изгаснат информираат од противпожарната служба.

Во пожарот е направена материјална штета, жртви нема информираше градоначалникот на општината, Александар Стојкоски.

Гореше објект во кој е сместено казино. Го гснеа пет протвипожарни возила.

Би можело да ве интересира

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Горан Наумовски

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожарникарите во Шпанија гаснат огромен пожар, илјадници луѓе се евакуирани

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска