Изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Од:

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани.

Благодарение на брзата интервенција на пожарникарите, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета.

Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано се качувале на камиони, автомобили и на оградите во близина, со цел што побрзо да го спречат ширењето на огнот.

Пожарот изби во објект околу кој имаше бујна вегетација, а според изјави на очевидци истиот настанал од искра при сечење железо.

Граѓаните во паника ги преместуваа своите возила паркирани во близина на пожарот и бензинската пумпа, која поради навремната интервенција од службите остана надвор од дофатот на огнот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со канта бензин пали познат скопски ресторан во сред полициски час

А1он

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1он

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1он

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Пожар до бензинска пумпа во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

Пожарот кај депонијата „Мелци“ во Кавадарци бил предизвикан од човечки фактор

А1он