Иванов: Гласањето да помине во фер атмосфера

Од:

Очекувам овој изборен ден исто како и на првиот круг од претседателските избори да помине во демократска, фер и мирна атмосфера, каква што и доликува на една европска земја, на европска Македонија, изјави Ѓорге Иванов, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ по гласањето на избирачко место во гимназијата „Јосип Броз-Тито“.

– По изборите очекувам сите кои ќе ја добијат довербата на граѓаните да ги остварат сите ветувања што ги имаа во кампањата, за да имаме успех и просперитет на цела Република Македонија и на сите нејзини граѓани, додаде Иванов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Симовски: Пописот се пролонгира, Парламентот и Владата ќе одредат нов датум

Маја Илиевска-Пачемска

Што предвидуваат одредбите за преодна влада на 100 дена пред избори

Ана Ололовска

Грчки медиуми ја анализираат поврзаноста на предвремените избори со Договорот од Преспа

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: СДСМ води на анкетите пред ВМРО ДПМНЕ, јасно е, со коалицијата сме фаворити на изборите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Коалиционите партнери на СДСМ согласни државата да продолжи по европскиот пат

Ана Ололовска

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − two =