Иванов: Гласањето да помине во фер атмосфера

Од:

Очекувам овој изборен ден исто како и на првиот круг од претседателските избори да помине во демократска, фер и мирна атмосфера, каква што и доликува на една европска земја, на европска Македонија, изјави Ѓорге Иванов, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ по гласањето на избирачко место во гимназијата „Јосип Броз-Тито“.

– По изборите очекувам сите кои ќе ја добијат довербата на граѓаните да ги остварат сите ветувања што ги имаа во кампањата, за да имаме успех и просперитет на цела Република Македонија и на сите нејзини граѓани, додаде Иванов

Би можело да ве интересира

Милошоски: Во ВМРО-ДПМНЕ сме искрени, не сме за една изборна единица, Заев манипулира

Габриела Димковиќ-Мишевска

Груби: Имаме усогласен текст за Изборниот законик, но нема промена на изборниот модел

„Совет на амбасадори“: Кампањата за избори е почната предвреме, веднаш да престане

Дебата за една изборна единица, Мицкоски и Ахмети не дојдоа

Татјана Ташкова

12 април поволен датум за избори, сепак ратификацијата на Протоколот за НАТО може да предизвика промени

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се против една изборна единица

Габриела Димковиќ-Мишевска

Leave a Comment

four × 2 =