Исклучени од сообраќај 24 возачи без возачка дозвола

Од:

Шест лица се здобиле со тешки телесни повреди во вкупно 11 сообраќајни незгоди во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Како што информираа од СВР Скопје исклучени се од сообраќај 24 возачи кои управувале возило без возачка дозвола, а 17 возила бидејќи не биле регистрирани.

За непрописно паркирани возила издадени се 83 казни, додека пајакот подигнал 64.

Седумнаесет возачи се казнети за користење мобилен телефон за време на управување со моторното возило.

Би можело да ве интересира

Деветнаесет лица повредени во 15 сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Ден без автомобили во 13 градови за одбележување на Европската недела на мобилност

Ана Ололовска

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради велосипедско дефиле

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Во Куманово за време на викендот санкционирани 38 возачи за возење со поголема брзина од дозволената

Ана Ололовска

За една недела со „пајак“ отстранети 264 непрописно паркирани возила во Скопје

Ана Ололовска