Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Од:

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, денеска на улицата „Јужноморавски бригади“ во Скопје го привеле 26-годишниот И.М. од Сингилиќ, кој бил барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување мерка притвор, а во врска со член 418 Б, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Најавија дека И.М. ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

Би можело да ве интересира

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Притвор за дилер на дрога од Скопје

А1он

Повторно опожарена трска во Охридско Езеро

А1он

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

Ана Ололовска

За незаконит лов приведен маж од Кочани

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници, со закана со нож одзеле чанта со дневен промет

Ана Ололовска