Голем дел од Центар во мрак, не работат ниту семафорите

Од:

Голем дел од населбата Центар попладнево остана без електрична енергија.

Булеварот Илинден е во мрак, а не работат ниту семафорите.

Струја нема ниту во кафеаните во Дебар Маало.

Главната трафостаница во Козле е во дефект, информираат од ЕВН.

Се очекува дефектот наскоро да биде саниран.

Би можело да ве интересира

АД ЕСМ: Нашето производство е во континуиран пораст од 2017 наваму

Ана Ололовска

АД ЕСМ: Нема зголемување на цената на електричната енергија која ќе му ја продаваме на универзалниот снабдувач

Без струја утре делови од Чучер Сандево, Сарај, Бутел, Зелениково и Студеничани

Ана Ололовска

МЕПСО: Недостигот од електрична енергија не се покрива од увоз

Татјана Ташкова

АД ЕСМ: Државата се снабдува од домашно производство, нема увоз на струја

Татјана Ташкова

МЕПСО: Дефект на елемент од високонапонска опрема во ТС „Битола 2“ причина за испадот во РЕК Битола

Татјана Ташкова