И Заев повреден во пожарите

Од:

Подметнатите пожари во Струмица земаа две жртви. И третиот повреден се наоѓа во исклучително тешка здравствена состојба и се бори за живот.

Струмица е обвиена во тага за своите сограѓани, вели во изјава за А1, градоначалникот Зоран Заев. Градот ги прогласи денешниот и утрешниот ден за денови на жалост.

Најверојатно човечки фактор ја предизвика трагедијата. Иако се уште пожарот е активен, вели Заев, нема непосредна опасност засега за најблиските куќи.

Противпожарните екипи напорно работат, меѓу нив е и првиот човек на Струмица, кој и вчера неуморно помагаше за спасување и за гасење на пожарите.

Не сака да говори за својата повреда и изгореница, вели сите наши мисли сега се свртени кон повредените и се молиме тие да се опорават, eве што за А1 изјави Зоран Заев.

Би можело да ве интересира

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

Жарко Настоски

Општина Струмица објаснува за „кривиот“ кружен тек: Важна е функционалноста, а не изгледот

Жарко Настоски

Во голем пожар во струмичко Ново Село изгоре погон за производство на столови

Изгаснат пожарот кај село Белица, Бродско

ВИДЕО: Огнени торанада го уништуваат Орегон, пожарникарите се повлекоа

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Во Белгија од лошо-полошо, пожар пеплоса куќи што веќе настрадаа во поплавите

Жарко Настоски

7 comments

bobistb 24/07/2012 - 22:28 at 22:28

lele ke ostane zajce bez opavce

Reply
Горан 24/07/2012 - 22:32 at 22:32

Токмак

Reply
Mite 25/07/2012 - 00:17 at 00:17

da dade Gospod na kostozglobna da te sostavuvaat ovco nedokvakana!Ucete primer za covecnost ne tuku jadete gricki od anali!

Reply
bobistb 25/07/2012 - 11:47 at 11:47

da dade Gospod na kostozglobna ZENATI DA ME LECI A JA DA AZDISUJU VRZ NJUMA

Reply
Бучкуруш 25/07/2012 - 11:54 at 11:54

На костозглобна ја ке те стабилизирам, ке ти го прицврстам мојов стап мегу ноги……хахаххаххххаахха

Reply
bobistb 25/07/2012 - 12:02 at 12:02

AMA NEMOJ SAM DA DOAGAS DOVEDI I SOPRUGATA MI IMA ONA MERAK

Бучкуруш 25/07/2012 - 12:07 at 12:07

Како го носи детенцето женичкати тешко ли и е, кажи ми се секирам знаеш чиво е..

Reply

Leave a Comment

four × five =