И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар

Од:

Се интензивира потрагата по возачот на автомобилот Голф кој вчера беше пронајден и извлечен од Вардар кај тетовско Желино. Од Центарот за управување со кризи информираат дека во потрагата се вклучени и повеќе луѓе, а од денеска од 13.30 часот се трага и со хеликоптер на МВР. Од вчера во водите на реката човекот го бараат нуркачи.

Од ЦУК соопштуваат дека во потрагата се вклучени дополнителни полициски сили од неколу полициски станици, лица од Црвениот Крст, доброволци како и припадници на единицата ЕБР.

Несреќата се случи вчера попладне кога беше пронајден автомобилот кај мостот во селото Желино.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Починатото лице било горе на вагонот и се запалило од силен струен удар

Катерина Павлова-Николовска

Ангелов: ЕВН ја исклучил струјата во Џевахир, имало бремена жена во лифт во една од кулите

Орце Костов

Со ратрак евакуирани група млади од Попова Шапка

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Опасна бездна на Кејот на Вардар во скопски Аеродром

Ана Ололовска

Се трага по лице кое се фрлило од мостот „Близнак“ во Скопје

Горан Наумовски