И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар

Од:

Се интензивира потрагата по возачот на автомобилот Голф кој вчера беше пронајден и извлечен од Вардар кај тетовско Желино. Од Центарот за управување со кризи информираат дека во потрагата се вклучени и повеќе луѓе, а од денеска од 13.30 часот се трага и со хеликоптер на МВР. Од вчера во водите на реката човекот го бараат нуркачи.

dobivaj vesti na viber

Од ЦУК соопштуваат дека во потрагата се вклучени дополнителни полициски сили од неколу полициски станици, лица од Црвениот Крст, доброволци како и припадници на единицата ЕБР.

Несреќата се случи вчера попладне кога беше пронајден автомобилот кај мостот во селото Желино.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

Горан Наумовски

ЦУК: Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица

Горан Наумовски

Кумановски Голф падна во Вардар, се трага по патниците

Катерина Павлова-Николовска

Ангелов бара поширок пешачки остров во Ново Лисиче: Не треба да чекаме некој да биде убиен, и моите деца тука поминуваат

Маја Илиевска-Пачемска

Најмалку 11 жртви откако училишен минибус падна од карпа во Индија

А1он

ВИДЕО: Евакуации во Македонија, по невремето кое поплави домови

Ландов