Хиподром и Трубарево денеска без вода

Од:

Поради уличен дефект ф-200 мм на ул, „Благоја Стефковски“ 113 , денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите Хиподром и Трубарево, информираат од ЈП „Водовод и Канализацијa” – Скопје.

dobivaj vesti na viber

Оттаму велат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до завршување со санација на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Ана Ололовска