Групна тепачка во Волково, учествувале седум лица

Од:

Групна тепачка избила вчера претпладне во Волково, а во неа учествувале седуммина, соопшти полицијата.

„На 15.09.2022 во 10.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во селото Волково, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.(42), Ј.Ш.(46), С.П.(69) од една страна и Ф.Р.(60), Љ.П.(26), Р.Р.(38) и Ќ.Р.(79), од друга страна,“ соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни пријави, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Германецот возел 300 километри на час во погрешна насока, го бркале 41 полициски автомобил, хеликоптер…

Горан Наумовски

Крвава сцена во Будимпешта, маж избодел тројца полицајци, едниот почина во болница

Горан Наумовски

Афроамериканец почина по полициска интервенција во Лос Анџелес

Горан Наумовски

Млад скопјанец тепал малолетници во кафеана, па нападнал полицајци

Женска тепачка во болницата во Кочани

Полицијата вчера казни 127 возачи во Скопје