Граѓани до Жерновски: Ако не можете барокот, тргнете го бродот на Вардар!

Од:

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски со своите соработници, имаше средба со жителите на Капиштец.

Тие се пожалија и побараа решавање на проблемот со паркингот, да не се дозволи уништување на зеленилото, го сакаат чистиот воздух од пред децении.

andrej-gragani-kapistec1

„Ако не можете барокот, барем тргнете го бродот на Вардар“, побара еден од жителите.

Жерновски им посочи што е во ингеренција на градот, а што на општина Центар.

andrej-gragani-kapistec2

Андреј Жерновски продолжува со ваквите средби со граѓаните за да може директно да ги чуе нивните проблеми и секојдневие и општина Центар да работи на нивно решавање. И се во интерес на граѓаните.

andrej-gragani-kapistec3

Би можело да ве интересира

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска

Општина Центар по 12 години сама ќе одлучува за летните тераси, Градот ѝ ги предаде надлежностите

Жарко Настоски

На „Ленинова“ и „Максим Горки“ веќе нема паркирање со пораки, на тие места ќе паркираат жителите

Жарко Настоски

Центар има 32 барања за градење, укинатиот мораториум отвори можност за градежна офанзива по плановите оценети како криминални

Маја Илиевска-Пачемска

6 comments

Bole 13/06/2013 - 07:30 at 07:30

Браво Андреј! „Реформисти“(надградени а не доносени), еве ви учител. Учете од него како се слуша гласот на народот!!!!

Reply
oliver 13/06/2013 - 08:18 at 08:18

I brodot vi smeta be trkala edni, iskompleksirani od teskiot poraz na izboroite? Svatete deka ste malku i deka se fakjate za vlakno, SDSM e brod sto tone, ke se udavite vo nego ako i ponatamu glumite teski komunjari, narodot znae sto saka, a za toa sto nejke pa nema ziva sila sto ke go zamolci. Megjutoa zboram za obedinuvanje na narodot, bez razlika od koja partija e, za raboti sto mu smetaat, glasno da go kaze toa! Se drugo e samo sosila pravenje problemi so cel opozicijata da dojde na vlast. Epa opozicijo, za da dojdete na vlast treba navistina da se potrudite, da pocnete da rabotite za dobroto na narodot a ne uporno po sekoja cena so niski udari da se borite za vlasta, za foteljata. Prestanete da placete i pomognetemu na narodot za negovite vistinski problemi. A dotogas, trgnete se nastrana i ne mu smetajte na vlasta da mu go podobri zivotot na narodot!

Reply
neopredelen 13/06/2013 - 19:18 at 19:18

Neznam dali si go videl ama brodot e premnogu grd. Vtoro neznam kako ke raboti koga uste sega e prepoln so voda. Nema kanalizacija za toalietite taka da sve ke ide vo Vardar.
Ne mi preci samo brodot tuku i iljadnicite spomenici za koi se ispra milijarda evra a so koi ke imavme najmalku 500 km avtopat i zeleznica.

Reply
Стојко 13/06/2013 - 22:20 at 22:20

Што кажа паметно во сето ова писание? Освен што дознавме за кого си и од кај (..не му сметајте на власта…)?

Reply
al capone 13/06/2013 - 22:10 at 22:10

hahahaha a bre koj brod ona ako e brod ja sum ali baba :) ///

Reply
slavco 28/06/2013 - 19:14 at 19:14

a jas sum don kihot… :)))

Reply

Leave a Comment

2 × 4 =