Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Од:

Полициската станица од општа надлежност во Дебар, соопшти дека гостиварец и дебранец го нарушиле јавниот ред и мир во градот.

– Лицето Ш.Ч. од гостиварското село Врапчиште и Л.Б. од Дебар вчера на улица „8-Септември“ го нарушиле јавниот ред и мир. Против нив, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид.

Според Димоски, претходно во полициската канцеларија во Центар Жупа, А.Ј.(21) од селото Праленик, пријавил дека бил физички нападнат од Е.Е. од истото село. Тој е повикан на разговор и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Ана Ололовска

Еден загинат, 11 мигранти во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Татјана Ташкова

Обвинителството бара куќен притвор за скопјанец кај кој се пронајдени 73 куршуми

Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова