Гори напуштена куќа во центарот на Куманово

Од:

Гори напуштена куќа на улицата „Моша Пијаде” во Куманово, во централно градско подрачје.

Две противпожарни возила и осуммина пожарникари се на терен.

– Пожарот е под контрола. Се работи на негово целосно локализирање и гасење, изјави командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар во Лондон, 11 лица завршија во болница

Горан Наумовски

Најмалку 43 лица загинаа во пожар што избувна во зграда во Бангладеш

(ВИДЕО) Големиот пожар во Тексас ја зема првата жртва

Големи пожари во Тексас, пожарот зафати 500.000 хектари земја

Во близина на Романовце опожарени се три бараки

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

Горан Наумовски