Голема акција во Грчец и Гази Баба: Досега уапсени 21 лице, на терен се специјалците

Од:

Претреси и апсења од рано утрово се случуваат во Грчец и Гази Баба, а досега се лишени од слобода 21 лица за трговија со дрога, дознава „А1он“. Дел од приведените се носат и во полициска станица Карпош.

Акцијата ја координира и води Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција заедно со Министерството за внатрешни работи. Обвинителката Вилма Русковска го потврди ова за „А1он“, а повеќе детали се очекуваат по нејзино завршување.

Во акцијата се вклучени екипи на специјалните единици на МВР. Станува збор за сузбивање на голема група луѓе кои се теретат за сериозен криминал. Акцијата и натаму е во тек.

Би можело да ве интересира

Млад скопјанец ограбен, претепан и ранет во Центар, му се нафрлиле тројца разбојници

Жарко Настоски

Девојка од Мокрино сакала да оди за Швајцарија, а била во изолација

Жарко Настоски

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Ана Ололовска

Приведени три лица кои се сомничат за дрога

Ана Ололовска

Повеќе приведувања поради дрога во Тетовско, меѓу нив и бугарски државјанин

Ана Ололовска

Во Драчево санкционирани 92 возачи, 18 без возачка дозвола

Ана Ололовска