Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Од:

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје од утринските часови се на терен и работат на отстранување на дефектот на цевка со дијаметар 400мм на улицата Теодосиј Гологанов, односно на раскрсницата со улицата Анкарска, информира ЈП Водовод и канализација.

– Имајќи ја предвид големината на дефектот, со прекинато водоснабдување се корисниците од следните улици: Митрополит Теодосиј Гологанов, Анкарска, Атинска, Њуделхиска, Бахар Моис Римска, Панче Пешев, Наум Евро и дел од Борка Талевски, а со намален притисок се корисниците од населбата Козле, соопштува ЈП Водовод и канализација.

– Нашите екипи заедно со потребната механизација, работат на што побрзо oтстранување на дефектот и ќе останат на терен до целосно завршување. Се работи за деликатен дефект, на поголема длабочина, каде парче од цевката е целосно откинато од истата, се додава во соопштението на ЈП Водовод и канализација.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците од село Рашче

Ана Ололовска

Прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Ана Ололовска

Без вода улица „Димо Хаџидимов“ и дел од „Божидар Аџија“

Ана Ололовска

Бектеши: Нема поевтина струја за водоводните претпријатија што ќе ја покачат цената на водата

Орце Костов

Без вода корисници на улицата „Златко Шнајдер“

Ана Ололовска

Човек кој сaкал да ги прочисти синусите починал поради нечиста вода