Го фатиле додека им ги палел возилата, па пукал и избегал

Од:

Утрово околу 4 часот и 20 минути во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Христофер Жефаровиќ“ во Скопје биле опожарени патничко возило „фолксваген пајтон“ со скопски регистерски ознаки и патничко возило „фолксваген туарег“ со светиниколски регистарски ознаки, двете сопственост на 28-годишен И.Ф. од Скопје.

Таткото на сопственикот на возилата 54-годишниот С.Ф. се обидел да го фати лицето за кое се сомнева дека ги запалило возилата, но тоа испукало еден куршум од пиштол и избегало.

Повредени нема. Извршен е увид од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Опожарени трски и сува трева кај Калишта

Катерина Павлова-Николовска

Пожар во индустрискиот дел кај спортскиот центар во Тетово

ВИДЕО: Обезбедувачи до смрт претепаа црномурест Бразилец, на Денот против расизмот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

Жарко Настоски

Пукотници во Чаир, полицијата ја блокира улицата „Цветан Димов“

Жарко Настоски

Изгоре работилница на Македонски железници во Трубарево, тројца работници повредени

Жарко Настоски