Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Од:

57-годишен државјанин на Германија бил пронајден мртов во куќа во скопската населба Хром, соопшти Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

-Вчера во 20:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека дека во куќа на ул.„Кленоец” бил пронајден починат О.Д.Х(57) од Сојузна Република Германија, со престој во Скопје. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош се вели во соопштението од МВР..

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен

72-годишник од Кавадарци починал откако паднал од дрво

Две лица осомничени за набавка на синтетички дроги со криптовалути