Германец фатен со дрога во ноќен клуб во Скопје

Од:

32-годишен Германец е приведен ноќеска во угостителски објект во центарот на Скопје бидејќи прашкаста материја.

– На 26.05.2023 во 02 часот од угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода германскиот државјанин М.М.Ф.П.(32), затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информира МВР.

Би можело да ве интересира

Украл пари од ресторанот каде што работел и отишол да се коцка

Катерина Павлова-Николовска

Тепачка во скопско Ново Село, еден повреден со нож

Катерина Павлова-Николовска

Тело на жена извлечено во Вардар во близина на Скопје

Арачиновец пукал кон соселанец поради кавга во сообраќај

Манијак во Ѓорче Петров, во парк допирал малолетнички и им нудел алкохол

Катерина Павлова-Николовска

Затворски полицаец му помогнал да побегне на осуденикот од Идризово кој ограби обложувалница

Катерина Павлова-Николовска