ВИДЕО: Збогум Никола!

Од:

Со големо платно на кое пишува „Збогум Никола!“ почна денешниот протест пред влада на кој се собираат граѓаните.

Тие скандираат „Готово е, готово!“, „Долу диктатура!“, „Збогум диктаторче!“.

Граѓаните едногласно бараат оставки од владата и јасно укажуваат дека не се задоволни од трите оставки вчера.

На нивните транспаренти пишува: „Три ластовици не ја чинат пролетта“, „Автономна зона Идиризово“, „Долу влада, горе народ“, „Слобода или Swarovsky“.

DSC_0004

DSC_0003

DSC_0006

DSC_0005

protest

zbogum (1)

11253854_10205412432323026_864541012_n

proo

protes (1)

protes (2)

prot

Би можело да ве интересира

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

Жарко Настоски

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

ВИДЕО: Грци протестираа против вакцините и задолжителната вакцинација, за првпат нападнати новинари

Жарко Настоски

Поречани блокираа накај Драчево, бараат конечно да се пушти пат од Македонски Брод до Скопје

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ пак протестира пред МНР, бара власта да соопшти за што преговара со Бугарија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Расист се заби со џип во група црни демонстранти, возел 150 километри на час

Жарко Настоски

Leave a Comment

four × 3 =