ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ злоупотребува возила од Брза помош, возачот член на партијата

Од:

Возачот на Брзата помош кој денеска со празно возило се обиде да направи скандал на блокадите на Шарената револуција со цел провладините медиуми да ги оцрнат демонстрантите е Кирил Теновски, шеф на возниот парк во Брзата помош и член на ВМРО-ДПМНЕ од ОК Бутел. Со Теновски во возилото била и вработена во аптека, снаа на еден поранешен пратеник од коалициона партија на ВМРО-ДПМНЕ, која немала право да биде во возилото затоа што не е вработена во Брза помош.

dobivaj vesti na viber

brza pomos vozac 3

vmro vozac na kombe

Како што беше и планот, провладините медиуми преку лажно емотивни приказни удрија по Шарената револуција дека ја блокирала Брзата помош, со што наводно бил доведен во прашање живот на пациент, иако фотографиите покажуваат дека возилото било празно. Ова не е прв пат да се употребува возилата на Брзата помош со цел да направи лажна слика за демонстрантите од Шарената револуција. На секој протест, само што ќе почне, веднаш мора да помине возило на Брза помош низ демонстрантите, но редовно се пропуштале досега, без да чекаат.

kurir

Foto Blokada Brza pomos Manipulacija - 1

На видеото кое е снимано од една провладина телевизија, видливо е дека возилото на брза помош има простор да помине од десна страна, но намерно се насочува кон возилата кои што го блокираат правецот од лева страна, односно правецот кој води кон Палома Бјанка.

brza pomos vozac 4

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: МЗШВ не кажува дали има трајно уништени документи од архивата – дали ваквата хаварија прикрива нечиј криминал и злоупотреби

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија, како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?!

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали неспособноста му е прогресирана

Катерина Павлова-Николовска

Ковачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно неспособен

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ова ли е новото модерно Скопје на СДС – луѓе на директорот на Арсовска физички малтретираат вработени, оставки веднаш

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

Ана Ололовска