ФОТО: Рано утрово исечени 47 дрвја во Универзитетскиот кампус

Од:

Утрово во 2 часот и 30 минути се исекоа 47 дрвја од паркот на Универзитетскиот кампус во Скопје.

studplenumdrvja

На социјалните мрежи има остра реакција. Студентите велат дека не сакаат барокен универзитет, туку квалитетна високо образовна институција.

reakciidrvja reakciidrvja1

Го повикуваат Ректорот да се изјасни дали знал за овој, како што велат, вандализам.

fakultetidrvja (1) fakultetidrvja (2) fakultetidrvja (3) fakultetidrvja (4) fakultetidrvja (5) fakultetidrvja (6)

 

Фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира

Санкционирани четири возила во Скопје што вршат јавен превоз поради неисправност

А1он

Во присуство на пандемија, но со можност за прослава во угостителски објекти граѓаните ќе ја дочекаат Новата 2022 година

Ана Ололовска

Скопје го одбележува 13 Ноември – Денот на ослободувањето

Ана Ололовска

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

Leave a Comment

fifteen + 9 =