ФОТО: Рано утрово исечени 47 дрвја во Универзитетскиот кампус

Од:

Утрово во 2 часот и 30 минути се исекоа 47 дрвја од паркот на Универзитетскиот кампус во Скопје.

dobivaj vesti na viber

studplenumdrvja

На социјалните мрежи има остра реакција. Студентите велат дека не сакаат барокен универзитет, туку квалитетна високо образовна институција.

reakciidrvja reakciidrvja1

Го повикуваат Ректорот да се изјасни дали знал за овој, како што велат, вандализам.

fakultetidrvja (1) fakultetidrvja (2) fakultetidrvja (3) fakultetidrvja (4) fakultetidrvja (5) fakultetidrvja (6)

 

Фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Советниците од опозицијата ја прекинаа седницата на град Скопје и порачаа – НЕ за бугаризација

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ