ФОТО: Изгледот на новата зграда на Клиничкиот центар

Од:

Новиот Клинички центар што ќе се гради во Скопје ќе зафаќа површина од 50.000 квадратни метри, а неговата изградба ќе чини околу 50 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Треба да биде завршен за околу две години.

Објектот ќе се гради на просторот на старата Гинекологија.

клин (1)

ФОТО: skopjeinfo.mk

Би можело да ве интересира

Комора на приватно здравство: Висината на капитацискиот бод да се одредува според методологија

КАРИЛ: Пациентите не се препраќани во други болници, во ниту еден случај не е загрозен било чиј живот

Ана Ололовска

Починатото момче од Берово 14 дена шетало по болници поради проблеми со забот, готов извештајот од вонредните надзори

А1он

ВИДЕО: Дувло за стаорци кај службениот влез на инфективното одделение во Велес

Маја Илиевска-Пачемска

Донесена наредба за ексхумација и обдукција за утврдување на причините за смртта на момчето од Берово

Ана Ололовска

ДСЗИ за смртта на 25-годишното момче: Инициравме министерот Сали да формира комисија која ќе бара лекарска грешка

Ана Ололовска