ФОТО: Џафери се поклони на гробот на Карев

Од:

Собраниска делегација предводена од Талат Џафери, претседател на Собранието на Република Македонија, во состав: Хари Локвенец, Кети Смилевска и Јулијана Николова положи цвеќе на гробот на Никола Карев.

dobivaj vesti na viber

Пред гробот на Никола Карев се поклонија и министерот за транспорт, Горан Сугарески и министерот за внатрешни, Оливер Спасовски.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ поднесе два амандмана за Предлог-законот за студентските оброци

Пренџов: Димовски од АНБ не дојде на собраниска комисија, од денот на поднесување на документи за државјанство до денес Онишченко е на црна листа на САД

Собранието ги донесе законите за задолжување кај ММФ и Светска Банка

Џафери не ја добил референдумската иницијатива за францускиот предлог: Ќе ви кажам кога ќе одговорам

Кристијан Ландов

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби поради недостиг на електрична и топлинска енергија

(ВИДЕО) Во Собрание се дискутира за нуждата на пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ: Ова е насилство

Кристијан Ландов