ВИДЕО: Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен

Од:

Стотина граѓани вечерва протестираат пред Кривичниот суд кој одлучува по притворите кои ги побара Специјалното јавно обвинителство. На протестот за кој граѓаните велат дека е спонтан, може да се видат партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивни пратеници.

Насобраните граѓани не кажуваат дали е ова притисок врз судот кој треба да одлучи дали ќе одреди мерка притвор за Никола Груевски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Мартин Протогер, Сашо Мијалков, Драган Павловиќ Латас, Елизабета Канческа – Милевска и уште неколку поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Демонстрантите во Бејрут влегоа во Министерството за надворешни работи

А1он

„Стоп за грабежот“: Ветинг на судиите и враќање на извршителите во судот

Ландов

Протестен марш на гостиварци против поскапувањето на струјата

Протест во Тетово поради поскапувањето на струјата

А1он

Независниот градежен синдикат ќе протестира против поскапувањето на струјата

А1он

Туристичките работници протестираа пред Владата: „Туризмот е на респиратор“

А1он