Едно лице загина во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково

Од:

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера меѓу моторцикл „Баотиан 125“ без регистарски ознаки и товарно моторно возило „Мерцедес Актрос“ со гевгелиски регистарски ознаки на крстосницата со локалниот пат Богданци-с. Стојаково.

Како што информираат од МВР, вчера во 22,50 часот било пријавено дека на крстосницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода меѓу моторцикл „Баотиан 125“ без регистарски ознаки, управуван од Ѓ.В.(30) од с.Стојаково, и товарно моторно возило „Мерцедес Актрос“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(42) од Валандово. Во незгодата на местото на настанот починал Ѓ.В.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено во институтот за судска медицина во Скопје за обдукција.

Би можело да ве интересира

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Ана Ололовска

Тринаесет лица повредени во тешка сообраќајна несреќа кај штипското село Лакавица

А1он

ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Кристијан Ландов

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на незгодата

Ана Ололовска

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Ана Ололовска

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Ана Ололовска