Едно лице загина откако камион удри во „БМВ“ на скопска обиколница, повредени и двајца полициски службеници

Од:

Едно лице загина, а тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево на скопската обиколница во која учествуваa патничко и полициско возило и камион.

Според првичните информации од МВР, во несреќата загинал совозачот во „бмв“-то, а повредени се возачот и двајца полициски службеници.

-Несреќата се случила во моментот кога полицаец, кој вршел редовна контрола на брзината на движење на возилата, го запрел автомобилот „бмв“. Додека запирал во него удрил камнион „ман“, а од ударот автомобилот удрил во полициско возило „шкода јети“, наведуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Во „сканија“ на автопатот Гевгелија – Демир Капија пронајдени 113 мигранти

Ана Ололовска

За време на полициски час две одделни физички пресметки во велешко

Ана Ололовска

Тракторист прегазил возач на мопед

А1он

Брвенчанец упатил закани и навреди кон полицајци на пункт

Ана Ололовска

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Ана Ололовска

Физичка пресметка во кичевското село Лешница

Ана Ололовска