Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Од:

Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во седум од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во седум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Според податоците на СВР Скопје, сообраќајната полицијај исклучила еден возач кој се движел со поголема брзина од дозволената, еден возач пред се стекне со право на управување на моторно возило и едно нерегистрирано возило.

За не прописно паркирање е издадена една казна, а со специјалнто возило „пајак“ подигнати се 56 возила.

Казнет е еден возач кој поминал крстосница на црвено светло.

Би можело да ве интересира

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

За една недела отстранети 231 непрописно паркирани возила

Ана Ололовска

Исклучени од сообраќај еден пијан возач, двајца други без дозвола

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Од денеска автобусите на ЈСП ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Ана Ололовска