Еден загинат во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Од:

Едно лице на 61-годишна возраст од село Босилово загина во сообраќајната несреќа што се случи претпладне во 10:40 часот на патот Струмица-Ново Село, пред влезот во Босилово.

Според првичните информации, автомобилот марка „фиат браво“ од засега непознати причини излетал од патот и се забил во дрва покрај коловозот, а возачот починал на местото на несреќата.

Од силината на ударот автомобилот е целосно уништен, а во извлекувањето на починатиот возач учествувале шест пожарникари со специјална хидраулична алатка.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Ана Ололовска

Мигранти повредени во сообраќајка кај Сопот

Ана Ололовска

На патот Велес-Згрополци 18-годишник излетал од патот

Ана Ололовска

Осумдесет и деветгодишник тешко повреден при сообраќајка во Кавадарци

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – село Драгош

Ана Ололовска

Верижна сообраќајка кај „Скопјанкa“

Татјана Ташкова