Еден загинат во сообраќајка на магистралниот пат Радовиш-Штип

Од:

Едно лице загинало во сообраќајка што се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип меѓу товарно возило „МАН“ со струшки регистарски ознаки и патничко возило „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки.

Како што информираат од МВР, вчера во 15.35 часот на магистралниот пат Радовиш-Штип се случила сообраќајна незгода меѓу товарно возило „МАН“ со струшки регистарски ознаки, управувано од В.Б.(52) од Радовиш и патничко возило „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(57) од Скопје. Од здобиените повреди, возачот на патничкото возило И.М. починал на местото на настанот.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Штип. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Ана Ололовска

Мигранти повредени во сообраќајка кај Сопот

Ана Ололовска

На патот Велес-Згрополци 18-годишник излетал од патот

Ана Ололовска

Осумдесет и деветгодишник тешко повреден при сообраќајка во Кавадарци

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – село Драгош

Ана Ололовска

Верижна сообраќајка кај „Скопјанкa“

Татјана Ташкова