Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Од:

Полицијата соопшти дека на улицата Индира Ганди во Скопје се случи сообраќајна несреќа помеѓу „фолксваген голф“ управуван од Б.А.(35) од Скопје и мотоцикл управуван од А.А.(38) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Додека, со телесни повреди, констатирани, исто така, во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, се здобил С.М.(33) од Куманово, сопатник на мотоциклот.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац